View Sidebar
To nejlepší z WordPressu a další novinky

To nejlepší z WordPressu a další novinky

23.2.2016 14.550 comments

Chcete začít s WordPressem? Navštivte můj nový kurz

Jsou to dva roky, co pořádám kurzy přes Naučmese. Za uplynulou dobu spatřilo světlo světa školení SEO a individuální školení linkbuildingu. Teď k nim přibyl i nový sourozenec v podobě kurzu Jak vytvořit web zdarma na WordPressu, na který Vás srdečně zvu, jestliže se chcete naučit pracovat s tímto redakčním systémem..

WordCamp, Filip Podstavec a linkbuilding

Pokračujeme WordPressem. O víkendu proběhl na VŠE WordCamp, konference o oblíbeném redakčním systému. Pokud se zajímáte o WordPress a akce jste se nemohli zúčastnit, snad Vám pomůže report, který dávám po této skvělé akci dohromady. Kromě WordPressu bude například i o linkbuildingu, protože jednu z přednášek měl i Filip Podstavec.

Jak zrychlit WordPress web pod 1 sekundu

Poslední novinka o WordPressu. Vláďa Musílek pořád školení o zrychlování WordPressu. Rozhodně jej doporučuji navštívit, pokud chcete vědět základní principy zrychlování stránek.

Proč nebrečím nad pravým sloupcem AdWords

Google oznámil, že v brzké době zruší pravý sloupec reklam ve vyhledávání. Petra Větrovská se nad tím zamýšlí a vyvozuje možné důsledky nejen pro inzerenty.

APEK Vzorové obchodní podmínky nově odkazují i na ODR

Během krátké doby prošly APEK Vzorové obchodní podmínky druhou aktualizací. V souladu s platnou legislativou a nově spuštěným projektem Evropské komise na on-line mimosoudní řešení spotřebitelských sporů (tzv. ODR – Online Dispute Resolution) byl do nejnovější verze APEK VOP doplněn odkaz na novou webovou stránku, kterou EK spustila v pondělí 15. 2. 2016 právě za účelem usnadnění těchto sporů.

NOVELA ZÁKONA PŘIKAZUJE E-SHOPŮM OD 1.2.2016 INFORMOVAT O MIMOSOUDNÍM ŘEŠENÍ SPORŮ

Alternativou k APEKu je příspěvek od Lucie Radkovičové. Od 1.2.2016 vstoupila v účinnost 2. část novely zákona o ochraně spotřebitele, která zavádí systém mimosoudního řešení spotřebitelských sporů z kupní smlouvy, nebo ze smluv o poskytování služeb.

YouTube a SEO

Narazil jsem na zajímavý článek o sociální síti Youtube. Jelikož video je neustále oblíbenější a kdysi jsem i publikoval článek o SEO a sociálních sítích, může Vás tento příspěvek zajímat. Youtube je druhý největší vyhledavač na světě, pro jehož výsledky vyhledávání ve srovnání s Google skoro nikdo neoptimalizuje. Více informací najdete na webu martinkalina.cz.

Hvězdná panelová diskuse Eshopisty (Louženská, Čupr, Rozhoň, Škoda)

První Eshopista v novém roce nabídl boží panelovou diskuzi s Tomášem Čuprem (Rohlik.cz), Pavlínou Louženskou (ZOOT.cz), Martinem Rozhoněm (Vivantis.cz) a Martinem Škodou (Fotoskoda.cz) v prostředí Konferenčního centra City. Panelisté z různorodých segmentů prozradili své plány pro rok 2016 a inspirovali rekordních 330 účastníků.

Školení linkbuildingu od Psavce

Affilák Radek Strouhal ze SEOpizza.cz se po přednášce Vláďy Musílka na MNV zúčastnil i mého školení linkbuildingu. Jak to dopadlo? Přečtěte si jeho hodnocení.

10. dovedností z Excel, který musí znát „Marketér“

Pavel Lasák sepsal užitečný přehled dovedností nezbytných nejen pro marketéry. Jeho web je skvělý zdroj informací. Doporučuji nastudovat nejen zmíněný článek.

Můžete si dovolit nádor?

Na závěr přidávám článek, který se SEO příliš nesouvisí, ale souvisí se životem… Bára Rektorová sepsal zajímavý článek o tom, na co být připraven, když podnikáte.