View Sidebar
Seznamácké vyhledávání, velký bratr Heuréka a další novinky

Seznamácké vyhledávání, velký bratr Heuréka a další novinky

25.5.2016 9.480 comments

Seznam přejde na https vyhledávání se zachováním referalů

Seznam začne přesměrovávat výsledky vyhledávání na https protokol. Část vyhledávání přitom zůstane na http. Odkazy z výsledků vyhledávání nově nevedou přímo na cílovou stránku, ale na přesměrování. To je na takovém protokolu, na jakém je i cílová stránka. V případě prokliku na https stránku vše zůstává na https a referrer se předává zabezpečeně. Více zde.

Jaké trendy teď v on-line marketingu frčí? Máme pro vás přehled 5 nejvýraznějších

On-line marketing je složité a proměnlivé odvětví, ale pro každého, koho zajímají moderní marketingové trendy, je vzrušující. Každý rok se objeví nový hardware, software či nová společnost, které přinášejí změny. A ty jsou okolím buď přijaty, nebo ignorovány. Inovátoři však získávají náskok před konkurencí, objevují nové možnosti a upevňují svou pověst vůdce trhu, zatímco ti, co zůstávají vzadu, přichází o jedinečnou příležitost udržet si svou pozici. Vypadá to, že pro novinky v online marketingu je letošní rok skvělý a že se pořádně otřese v základech. Podívejte se na blogu Shoptetu těchto pět trendů, které tomu mohou pomoci.

Velký bratr Heuréka

Rozhořel se spor mezi Alzou a Heurékou, jehož výsledkem je vznik stránky bezheureky.cz. Jak může Heuréky zneužít data popsal Petr Soukup ve článku Velký bratr Heureka.

Jak zvýšit návštěvnost webu bez získání odkazů nebo přidání nového obsahu

Na blogu Ahrefsu vyšel pěkný článek o tom, jak úpravou stávajícího obsahu a prolinkováním zvýšit návštěvnost webu. Návod je sice primárně pro anglické stránky, ale dá se samozřejmě použít i na českých webech.

Týden sdílení 2016 s Naučmese!

Rádi se vzděláváte? Naučmese se znovu připojilo do Světového týdne sdílení a oslovilo lektory, aby nabídli kurzy zdarma. Je jich opravdu hodně.

Mobilegeddon 2 je zcela venku

Před rokem Google vypustil algoritmus zvýhodňující weby přívětivé k mobilním zařízením v mobilním vyhledávání. 16. března Google informoval, že 1. května začíná vypouštět další, silnější verzi tohoto algoritmu, který získal přezdívku Mobilegeddon. Dnes John Mueller potvrdil, že tzv. „roll-out“ je zcela dokončen a bude pravděpodobně znamenat negativní efekt na nemobilní weby..

Jak snížit procento nevyzvednutých zásilek a dobírek

Affilák a „SEO optimalizátor pro Seznam“ Radek Strouhal provozuje také e-shopy. Sepsal článek o tom, jak snížit procento nevyzvednutých zásilek a dobírek.